Tuesday, August 25, 2015

First weeks


Jsem tu už skoro dva a půl týdne, tak je čas napsat nějaký report. První týden byla orientation a první dny u rodinky. První pocity dobré, až na ten strach, že se něco pokazí a na to, že jsem se bála si jít dát něco k jídlu, když tam byli.

V neděli jsme odjeli do Alexandrie VA (10m metrem od Washington DC), HM tam měla práci a tak jsme strávili 5 dní v krásném hotelu - Embassy suites. První pracovní den byl těžký, ne šíleně, ale tak nějak.. V cizím městě, na hotelu, nevěděli jsme kam jít, co dělat. Večer jsem ale dostala kartu na metro a jela za kamarádkou z orientation.

Druhý den jsem už mohla po prozkoumání okolí a metra vzít i děti, každý den jsme dostali kapesné na oběd/zmrzlinu a tak jsme si to dost užili. Navštívili jsme dvě muzea ve Washingtonu, zašli jsme do kina a každý den jsme byli alespoň hodinu v hotelovém bazénu. (Plavčík ital, viděl moji čepku s nápisem CZE a hned jsme byli kamarádi.)

Snídali jsme si tam jako bozi, lívance, vejce, wafle, french toast, slanina, jogurty,musli,toasty..a docela jsem se divila, kolik toho děti dokázali vždy spořádat. Zdravě jsme ale moc nejedli, pizza padla 2 x za 5 dní a jednou jsme šli do drahé italské restaurace. (Cítila jsem se hrozně, nejlevnější -moje- jídlo stálo 17$).

V pátek jsme se vraceli zpátky do Connecticutu - vyjeli jsme asi v 6 ráno a kolem poledne jsme dorazili domů. Sice se malému udělalo nakonci špatně a trochu nám *ehm* pošpinil auto, ale zvládlo se to. V ten den jsem měla dostat už výplatu, byly jsme s HM spolu v bance a nastavili příkaz na každý pátek rovnou při založení mého účtu, ale něco se nepodařilo a peníze se vůbec neodeslaly.

Víkend jsem vyrazila nakupovat a vyzkoušet si trochu více řízení. Utratila jsem spoustu a spoustu peněz (a koupila jsme nejstarší holčině dárek k narozkám). Měla jsem docela krizi, zvažovala jsem, co tu vůbec dělám, pak ještě ty peníze no.. už je to pryč :)

Pustila jsem se do vyplňovaní přihlášky na uni v Londýně, musím ještě i tu v US zařídit nějaké papírování, aby ze mě měli radost ,že jsem tu legálně a že jim zaplatím daně.
"chodník"

Píšu si teď hodně s bývalou aupair mé rodiny, dala mi heslo k wifi tak jsme kamarádky :D Asi si brzo zavoláme a pokecáme o tom jak to jde. Rodina je to super, o tom žádná, ale aby nenastal nějaký problém :)

Dneska mám druhý den s dětmi strávený doma (aneb 10h v kuse od 6:40 od rána yay - už aby jim začala škola). Moc jsem v noci nespala, tak jsem napůl mrtvá a ještě nemáme rychlovarnou konvici, takže kafe musíme jedině přes kávovar, do kterého jsou náplně super drahé, takže nechci dělat více jak 1 denně :D #firstworldproblems

Napíšu zas nakonci týdne :) x

12 comments:

 1. Hezké foty :) Musí to být fakt bezva, ale já bych asi umřela strachy :D

  SweetElis

  ReplyDelete
 2. Vypadá to super :) Tvé pocity chápu, jsem u někoho jen měsíc a i když řekli "vezměte si k jídlu co chcete" (vpodstatě nám platí jídlem :D ), tak je mi pokaždý hloupý si vzít cokoliv. Já bych se asi zbláznila, nikoho neznat a tak, ale časem tam určitě budeš jako doma. Hlavně ať nejsou žádné problémy a konflikty s rodinou :)

  ReplyDelete
 3. Téda, to je paráda!
  Miluju tvoje příběhy, vždycky se do čtení zažeru. (:

  Hope you have a wonderful new week ahead of you!
  With love, Suzy ♥

  THE KAWAII PLANET

  ReplyDelete
 4. Nominovala som ťa na Liebster Award Tag :)

  ReplyDelete
 5. Krásné fotky! Těším se na nové články..

  Nela z Beauty Charm

  ReplyDelete
 6. Tyjo s jakou jsi jela společností ?

  ReplyDelete
 7. Ako vidim, aj ty zacinas s blogom :) skvely clanok!

  ReplyDelete
 8. Krásné fotky a super článek máš můj obdiv :)
  Beauty by K.

  ReplyDelete
 9. Tak hlavně, že rodina je v pohodě. Článek je fakt skvělý :)

  http://marisnovotna.blogspot.cz

  ReplyDelete