Tuesday, May 30, 2017

Jak jsme šli šnorchlovat s žraloky BEZ KLECE !!

Ano, ano čtete dobře, šli jsme se potápět s žraloky. V kleci ? NE ! Bez klece.

Jak jsme si tak plánovali výlet na Havaj, vzpomněli jsme si na náš bucket list (který máme pěkne nalepenej na dveřích do ložnice) a našli jsme tam potápění s žralokama. No a tak koukáme hledáme, potápění v kleci a hle najednou tam je i potápění bez klece. Po chvíli rozmýšlení jsme to teda zamluvili a to pozor, za skvělou cenu ! Většinou to je kolem $130 na osobu, my to měli díky Groupon (něco jako slevomat) za $130 za oba, to jsou teda asi 3000 našich českých korun.

Hledala jsem si teda o tom, proč se najednou potápí bez klece, to přece nemůže být bezpečné a hele, ještě ani jedna nehoda za tu dobu, co se to takhle kolem světa provozuje. Jde o to, že se nepotápíte s velkým bílým žralokem ale s druhy, který by sice kousnout mohli, ale pokud je nějak neštvete, tak jim to je docela fuk.

A jak to teda probíhalo...tak asi takhle. 
Všechno můžete vidět i ve videu (juhu i ty žraloky !!).  Tenhle článek píšu i v tričku, které jsme si koupili po potápění a tak tady tu společnost  rovnou i jmenuju a to = ADVENTURE DIVING OAHU byla ta společnost, co nám s tímhle super zážitek pomohla.

Vybrali jsme si výjezd v 7 ráno, to tam je totiž žraloků nejvíc, oceán je ještě klidný a tak je největši možnost, že žraloky potkáte, jdete do toho totiž s tím riskem, že tam třeba vůbec nebudou.
Na loď nás vzali 6, pak tam byl kapitán, který říďil loď a Drew = náš potápeč. (O něm ještě hodím slovo, protože si to zaslouží). Na cestě nám Drew povídal o tom, jaké žraloky asi uvidíme, jak to probíhá, jak vlézt do vody a neskočit přímo na žraloka, protože to by ho jako naštvalo no a tak různě.

Jeli jsme asi 30 minut, viděli pár želv a velryb po cestě a pak už jsme se dostali na místo určené. Do vody se hodilo lano a hop, Drew už byl ve vodě a zkoumal, kolik žraloků dneska asi přijde. Po chvíli zavolal dva první zákazníky do vody. My teda žraloky viděli i z lodě, protože ta voda na Havaji je straaaašněěě čistá.

No ale to už Drew zavolal jednoho dalšího člověka a to jsem byla já. Tak po chvíle paniky, jakože cože jak proč a "Alec you go first" jsem nakonec šla. Normálně se potápí ve dvojicíh a každá dvojice je ve vodě asi 20 minut, pokud ale Drew řekne,že pohoda aneb žraloci jsou klidní, tak vás do vody vezmou i více, což nastalo zrovna u nás, protože nakonec nás tam bylo všech 6 a Drew.

Ve vodě to bylo něco neskutečnýho. Držíte se lana, aby vás proud vody někam neodnesl a taky abyste zůstali kolem lodi, jinak by na vás Drew moc dohlídnout nemohl. Pod vodou ....no dechberoucí. My jsme viděli žraloků asi 9. Většinou to byly Galapagos ale i jeden jiný druh, který si nepamatuju (a pak pár ryb).

Nejprve kroužili dost blízko, koukali, co tam jako děláme a co po nich chceme a když jsme je teda nijak nezaujali, ztratili se někam hluboko, že jsme mohli vidět jen pár obrysů. A na to kapitán nastartoval loď, Drew plácnul ploutvema o hladinu, a žraloci zas nějak vypluli nahoru, se podívat, co je nového.

Byli jsme tam takhle asi hodinu a pak jsme museli ven a zpátky na ostrov, ale co teda z toho plyne je. že tihle žraloci na vás prostě nezaútočí pokud je neštvete a nebo se nehází maso do vody, protože pak si myslí že tam bude jídlo. Oni jen tak připlavou, mrknou se a zas znuděně odejdou, zážitek to byl ale neskutečnej.

Teď ještě k Drewovi, učí tam chlapec surfovat a potápí se, proč mě ale zaujal... On má fakt dobrou kameru a na tu fakt dobrou kameru si pořídil fakt dobrej podvodní obal a s tím dělá super úžasný fotky a určitě když se podíváte sami, tak budete souhlasit.  A tak pokud máte IG mrkněte se sem !


Tak co, šli byste se taky potápět ? Já bych šla hned znova.
Lůca

5 comments:

 1. Tak to smekám! Měla bych strašnej strach, stačilo mi při šnorchlování v Austrálii vidět malýho žraloka pode mnou a měla jsem hysterický záchvat :D ikdyž asi když to člověk nečeká je to něco jinýho než když jde plánovaně. Musel to být super zážitek na celý život!

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Diary of M

  ReplyDelete
 2. Wau tak na toto by zasa mňa nikto nedostal,pretože úprimne? ja by som rovno zomrela a to od strachu,mám hroznú fóbiu zo žralokov. :D ale teba teda chválim za takú odvahu! inak máš skvelý blog, dávam odber:)

  ORLLING

  ReplyDelete
 3. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 4. Love your post dear ♥
  If you want you can check out my blog.I write about fashion,beauty and lifestyle.Maybe we can follow each other and be great blogger friends !

  http://herecomesajla.blogspot.ba/

  ReplyDelete
 5. Tak to je masakr, musel to být nezapomenutelný zážitek!

  Měj se krásně!

  papa Bygabra

  www.bygabra.cz

  ReplyDelete